ANKARA

EGO OTOBÜSLERİ DEZENFEKTE EDİLİYOR

ego-otobusleri-dezenfekte-ediliyor (2)
made in ANKARA

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EGOGENEL MÜDÜRLÜĞÜ, HER GÜN 800 BİNİN ÜZERİNDE BAŞKENTLİNİN SEYAHAT ETTİĞİ EGOOTOBÜSLERİNİ TEPEDEN TIRNAĞA TEMİZLİYOR

AnkaraBüyükşehir Belediyesi, halk sağlığını yakından ilgilendiren konularda örnekçalışmalara imza atıyor. Mevsimsel ve bulaşıcı hastalıkları dikkate alan EGO GenelMüdürlüğü, özellikle vatandaşların sıklıkla kullandığı otobüslerde titiz birtemizlik çalışması yürütüyor.

  EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu,Başkentlilerin temiz ve sağlıklı bir ortamda seyahat etmeleri için toplu taşımaaraçları içinde önemli bir yere sahip EGO otobüslerinin, her gün temizlendiğinisöyledi.

ÖZEL TEMİZLİK MALZEMELERİ KULLANILIYOR

  Kış mevsiminin başlamasıyla birlikte grip ve nezle gibi bulaşıcı hastalıkların daha sık görülmeye başladığına dikkat çeken Gündoğdu, günlük 800 binin üzerinde Başkentlinin ulaşımının sağlandığı EGO otobüslerinin seferlerin tamamlanmasıyla birlikte temizlendiğini vurguladı.

 Günlük rutin temizliğinin dışında nezle, grip gibi hastalıklara karşı otobüslerin 15 günde bir de dip köşe dezenfekte edildiğine dikkat çeken Gündoğdu, şöyle konuştu:

“Başkentlilerin güvenli ve konforlu bir şekilde toplu taşıma ihtiyaçlarını sağlarken, otobüslerin hijyen olmasına da büyük önem veriyoruz. Mevsimsel olarak ortaya çıkan bulaşıcı hastalıkları önlemek amacıyla da otobüslerin içlerini hastanelerde kullanılan özel temizlik malzemeleriyle dezenfekte ederek, araçlarımızı kapalı mekanlarda hızla üreyen virüslere karşı arındırmış oluyoruz.”

YAZ KIŞ AYRI TEMİZLİK UYGULANIYOR

 EGO’nun, hergün bin 344 otobüsle 8 bin 675 sefer yaparak Başkentlilerin toplu ulaşımlarınısağladığını ifade eden Gündoğdu, otobüslerde gerçekleştirilen temizlikişlemleri hakkında şu bilgileri de paylaştı:

“Otobüslerimizin tamamı günlük seferlerini tamamladıktan sonra Dikmen, Macunköy, Mamak NATO Yolu, Akköprü ve Sincan’da bulunan Bölge Müdürlükleri’nde her gece baştan aşağıya temizlenerek ertesi güne hazır hale getiriliyor. Otobüsler temizlik ekipleri tarafından vakumlu süpürgelerle kaba pisliklerden arındırıldıktan sonra, yolcu koltukları, koltukların arka-alt kısımları, düğmeler, direksiyon, cam kenarları ve lastikleri, şoför paravanı, yolcu tutamakları büyük bir titizlik içinde temizleniyor. Rutin olarak gerçekleştirilen bu temizliklere ek olarak toplu taşıma araçlarının yaz aylarında haşerelere, kış aylarında da salgın hastalıklara karşı özel olarak dezenfekte edilmesini sağlıyoruz.”

VATANDAŞLARA ELDİVEN VE MASKE UYARISI

Toplutaşıma araçlarını temiz ve hijyen bir şekilde vatandaşların kullanımınasunduklarını belirten EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, grip ya da nezledurumunda vatandaşlardan iyileşinceye kadar maske ve eldiven kullanmalarıkonusunda duyarlı olmalarını istedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Hava Durumu

Yandex.Hava Durumu