ANKARA

KAR YAĞIŞI SONRASI KIRILAN AĞAÇLAR KALDIRILIYOR

kar-yagisi-sonrasi-kirilan-agaclar-kaldiriliyor
made in ANKARA

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE DEVRİLEN VE DALLARI KIRILAN AĞAÇLARI CADDE VE SOKAKLARDAN TEMİZLİYOR

Şiddetli kar yağışı ile birlikte beyazlara bürünen Başkent’te, Büyükşehir ekipleri karla etkin bir mücadele gerçekleştiriyor.

         Yoğun kar yağışının olumsuz etkisini kentten silmek için gece saatlerinden itibaren kar küreme ve tuzlama çalışmalarıyla ana caddelerdeki trafik akışının sorunsuz akmasını sağlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kar ağırlığını taşıyamayan ve kırılan ağaçları da cadde ve sokaklardan temizliyor.

ZARAR GÖREN AĞAÇLARA MÜDAHALE        

         Büyükşehir Belediyesi, yoğun kar yağışı nedeniyle devrilen ağaçları yerinden kaldırırken, olası tehlikeye yol açmaması için de kırılan dalları da tek tek topluyor. 

         Başkent’te etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk gün yaklaşık 900 ağacın zarar gördüğü bilgisini veren Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı yetkilileri, karın ağırlığına dayanamayan ağaçların devrilmesi ve bazı dalların da kırılmasıyla ulaşıma kapanan birçok cadde ve bulvarların ekiplerin çalışmaları sonucu yeniden trafiğe açıldığını söylediler.

          Devrilen ağaçlar ve kırılan dallar herhangi bir can kaybına yol açmazken, bazı araçların üzerine düşerek maddi hasara neden olduğunu belirten yetkililer, mobil gezen ekiplerin gelen ihbarları da değerlendirerek, zarar gören ağaçlara müdahale ettiğini ifade ettiler.

AĞAÇLAR YENİDEN DOĞAYA KAZANDIRILIYOR

         Ankara Büyükşehir Belediyesi, kar yağışı sonucunda devrilen ağaçları ve kırılan dalları organik atık olarak değerlendiriyor.

         Toprağa gömülen artıklardan organik materyaller elde edilirken, bu şekilde zenginleşen toprak ise seracılıkta ve fidan yetiştiriciliğinde kullanılıyor.

Hava Durumu

Yandex.Hava Durumu