Serpil Başak ÇOLAK ÖZOL YAZARLAR

NEDİR SENİ SEN YAPAN?

nedir-seni-sen-yapan
Made in ANKARA

NEDİR SENİ SEN YAPAN?

Hayal sadece kurulur… Yaşanansa kurduğun hayali gerçekleştirme çabanda başına gelenlerdir. Başına gelenleri sevimli – sevimsiz herhangi bir hale getirme çabansa seni sen yapar. Yani bence

Kim ne derse desin -kimsenin hakkına girmeyeceksen- konuş dilediğin gibi; şarkı söyle ya da dans et mesela… Seni sen yapıyorsa kime ne?

İşte bundan belki, en çok şarkı söylemeyi isterim ben . En büyük hayalim de Tır kullanmaktır. Hani vardır ya ölmeden önce yapılacaklar listesi. Benim listemin başında da tır vardır. Tuhaf ama öz güven patlaması yaşayacağıma inandığım şeyler bunlar. İşin aslı şu ki; hayat ne kadar yolunda giderse gitsin, sıkılıyor insan. Heyecanı, belki de hiç olmayacak şeylerde aramak gibi bir eylem içine giriyor.

Halbuki hiçbir şey yapmıyormuşuz gibi görünen hayatımızda o kadar çok şey yapıyoruz ki! Bu yorgunluğumuz bitkinliğimiz bundan.

Kabul edelim hadi o sıkıcı bulduğumuz, çoğu zaman dayanılmaz kıldığımız hayatımız; düşününce ne kadar da renkli.

En başta hayallerimiz var. Bize düşenler, bizim üstüne düştüklerimiz var. Sorumluluk ve görev bilinci de diyebiliriz buna. Hepsinden öte her yeni günden isteklerimiz var. Başkaca heyecanlarımız, bir başka beklentilerimiz… gerçekleştiremediğimiz her hayali sanki en kazmışçasına kendimize çektirdiğimiz acılarımız var. Aslında bakarsan daha çok şey var.

Bugün düşünelim mi biraz kendimizi.. Nedir seni sen yapan?

Ne dersiniz?

Sevgiyle,

Serpil Başak ÇOLAK ÖZOL

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Hava Durumu

Yandex.Hava Durumu