ANKARA

UNUTKAN BAŞKENTLİLERİN EŞYALARI SATIŞA ÇIKIYOR

unutkan-baskentlilerin-esyalari-satisa-cikiyor
made in ANKARA

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA UNUTULAN EŞYALARI 9 MART’TA AÇIK ARTIRMA YOLUYLA SATIŞA SUNUYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl unutulan eşyaları aradan bir yıl geçtikten sonra açık artırma yoluyla satışa çıkarıyor.

          EGO Genel Müdürlüğü, 2017 yılında toplu taşıma araçlarında unutulan eşyaları, 9 Mart Cumartesi günü açık artırma yoluyla satışa sunacak.

YAKLAŞIK 18 BİN TL UNUTULDU

         EGO Otobüsleri ve Raylı Sistemlerde (Ankaray ve Metro) unutulan eşyalar arasında Altın, Türk Lirası ve Döviz cinsinden para da bulunuyor.

         Her gün 1 milyonun üzerinde Başkentlinin seyahat ettiği toplu taşıma araçlarında bulunan cüzdanların içinde 17 bin 944 TL, Bin 152 Dolar ve 50 Euro unutuldu.

BİSİKLETİNİ UNUTAN BİLE VAR

         Toplu taşıma araçlarında para dışında unutulan eşyalar arasında; bisiklet, cep telefonu, avize, giysi, şeker ölçüm cihazı, gözlük, kolye, bileklik gibi birçok ziynet eşyası da yer alıyor.

         EGO Kayıp Eşya Bürosu tarafından teslim alınan eşyalar önce EGO Genel Müdürlüğü’nün “www.ego.gov.tr/kayıp eşya” internet adresinde listelenerek ilan ediliyor. Sahiplenilmeyen eşyalar bir yıl boyunca saklandıktan sonra, açık artırma yöntemiyle satılırken, elde edilecek gelir de EGO’nun kasasına aktarılıyor.

         79 farklı kalemde toplanan eşyaların ihalesi, 9 Mart Cumartesi Günü saat 10.00’da Ankara Büyükşehir Belediyesi Yemekhanesinde gerçekleştirilecek.

Hava Durumu

Yandex.Hava Durumu