ANKARA

UNUTULAN EŞYALAR YENİ SAHİPLERİNİ BULDU

unutulan-esyalar-yeni-sahiplerini-buldu
made in ANKARA

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA UNUTULAN EŞYALAR AÇIK ARTIRMAYLA YENİ SAHİPLERİNİ BULDU

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarında unutulan eşyaları açık artırmayla satışa sundu.

EGO otobüslerinde ve raylı sistemlerde (Ankaray ve Metro) unutulan ve 1 yıldır sahiplenilmeyen eşyalar, Ego Genel Müdürlüğü tarafından açık artırmayla yeni sahiplerini buldu.

AÇIK ARTIRMAYA YOĞUN İLGİ

        Unutulan eşyalar arasında, giyim eşyasından cep telefonuna, müzik aletinden kol saatine, şemsiyeden bisiklete kadar birçok farklı ürünün yer aldığı açık artırmaya Başkentliler, yoğun ilgi gösterdi.

         Açık artırmada satılan eşyalardan yaklaşık 10 bin 500 TL gelir elde edildi. Toplu taşıma araçlarında nakit olarak unutulan 18 bin TL, bin100 dolar, 50 euro ile bulunan altın eşyalar da, EGO’nun kasasına gelir olarak kaydedildi.

UNUTULAN EŞYALAR, 1 YIL SÜREYLE SAHİPLERİNİ BEKLEDİ

         EGO Kayıp Eşya Bürosu tarafından teslim alınan eşyalar,  önce EGO Genel Müdürlüğü’nün “www.ego.gov.tr/kayıp eşya” internet adresinde listelenerek ilan ediliyor.

Sahibine ulaşılamayan unutulmuş eşyalar,  bir yıl boyunca saklandıktan sonra, açık artırma yöntemiyle satılıyor ve elde edilen gelir, EGO’nun kasasına aktarılıyor.

Hava Durumu

Yandex.Hava Durumu