Sağlık

YEMEKTE BALIK YAŞAM BOYU SAĞLIK

yemekte-balik-yasam-boyu-saglik
made in ANKARA

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRSAL HİZMETLER VE MEZARLIKLAR DAİRE BAŞKANLIĞI, “YEMEKTE BALIK YAŞAM BOYU SAĞLIK” PROJESİ KAPSAMINDA OKULLARDA EĞİTİM VEREREK, BOYAMA KİTABI VE BOYA KALEMİ DAĞITIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi doğru ve sağlıklı beslenme konusunda yaptığı çalışmalara, çocuklara balık yeme alışkanlığı kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği “Yemekte Balık Yaşam Boyu Sağlık Projesi” ile devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, faydası saymakla bitmeyen, yetişkinler kadar çocuklar için de son derece gerekli olan balığın tüketimini arttırmak için özellikle okullarda sosyal faaliyetler yürütüyor.

 

ÇOCUKLARA BALIĞIN YARARLARI ANLATILIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanlığı tarafından sürdürülen “Yemekte Balık Yaşam Boyu Sağlık Projesi” kapsamında çocuklara balığın yararları anlatılarak, içerisinde balık resimlerinin yer aldığı boyama kitabı ve boya kalemleri hediye ediliyor.

Türkiye’de kişi başına 8 kilogram olan yıllık balık tüketiminin Avrupa’da 22 kilogram olduğuna dikkat çeken Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanı Erol Eraslanoğlu, “Sağlıklı bir yaşamın vazgeçilmezi olan balık tüketiminin küçük yaşlarda kazandırılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla, farkındalık kazandırmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

PROJE DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediyesi, ilk olarak Sincan Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu’nda başlattığı bu uygulamayı, Başkent’teki 33 okulda devam ettirmeyi planlıyor.

Proje kapsamında çocuklara yönelik balık piknikleri düzenleyen, balık çiftliklerine geziler gerçekleştiren Büyükşehir, sağlıklı bir yaşam için çocuklara küçük yaşta balık yeme alışkanlığı kazandırılmasını hedefliyor.

Hava Durumu

Yandex.Hava Durumu